W internecie jest taniej

Coraz trudniej znaleźć kogoś, kto nie wykorzystuje internetu jako sposobu, aby kupić coś taniej i szybciej. Nie bez powodu stał się on najważniejszym elementem e-commerce.

Ci, którzy zaczynają swoją przygodę z e-handlem niemal zawsze biorą się za internet, bo chyba żadne inne rozwiązanie nie jest rozsądne. Z punktu widzenia konsumenta sieć jest niemalże idealną przestrzenią do zakupowych poczynań.

Można przeglądać ogromną ilość ofert, które pochodzą z różnych miejsc, różnią się parametrami oraz ceną. Na końcu wybór pada zazwyczaj na tę propozycję, za którą idą najkorzystniejsze warunki finansowe, choć one nie zawsze mówią nam prawdę.

Zdarza się, że w sieci napotykamy sprzedawców nieuczciwych, którzy proponują na przykład podrobione towary w zaskakująco niskich cenach. Bardzo tanio można także nabyć produkty kradzione, które paserzy usiłują wprowadzić do obrotu podszywając się pod hurtownie lub dystrybutorów.

Ofiarą takiego działania może paść również odbiorca końcowy, który w świetle prawa raptem stanie się uczestnikiem przestępczego procederu.