Plastikowa butelka

Zbiorniki poliestrowe

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o ekologii. W tym kontekście regularnie poruszany jest aspekt plastikowych opakowań.

Wiele osób postuluje całkowite odejście od tego rozwiązania i trzeba przyznać, że pod niektórymi względami jest w tych koncepcjach sporo racji. Warto jednak spojrzeć na ten problem również z nieco innej perspektywy – dla niektórych społeczeństw zwykła plastikowa butelka była wynalazkiem rewolucyjnym i nadal spełnia ona w nich istotną rolę.

Chodzi tutaj na przykład o plemiona żyjące gdzież na obrzeżach cywilizacji, w ciepłym klimacie. Kiedy człowiek porusza się po pustyni, to musi mieć ze sobą odpowiedni zapas wody i jednocześnie powinien starać się ograniczać swój bagaż (mówimy tutaj o pieszych wędrówkach).

Dla takich ludzi możliwość noszenia ze sobą plastikowych butelek z wodą jest bardzo ważna. Są one bardzo lekkie i się nie tłuką.

Można je również wykorzystywać wielokrotnie, co w omawianych społecznościach jest powszechnie praktykowane. Plastikowe butelki są więc czasami bardzo przydatne.