Obuwie dla kobiet w ciąży

Powiększający się brzuch to spore obciążenie dla kręgosłupa, dlatego komfort i wygoda ciężarnej są niezwykle istotne. Obecnie moda ciążowa oferuje wiele propozycji dla przyszłych mam. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na poszczególne części garderoby, ale także i na obuwie. Zgodnie z zaleceniami wielu lekarzy, kobieta w ciąży powinna zrezygnować ze szpilek.

Powodem tego jest fakt, iż szpilki przyczyniają się do dość dużych obciążeń stawów. Warto również uwzględnić to, że podczas ciąży stopa może ulegać drobnym deformacjom. Część kobiet ciężarnych uskarża się m.in.

na opuchliznę stóp. Z tego powodu noszenie szpilek może doprowadzić do jeszcze poważniejszych konsekwencji. Przyszłe mamy decydują się najczęściej na zakup obuwia na płaskim obcasie, jednakże nawet w tym przypadku należy zachować ostrożność. Przede wszystkim warto wybierać obuwie, które posiadają twardą podeszwę.

Dodatkowo nie powinny posiadać wąskiego kroju. Zbyt ciasne obuwie jest bardzo niekomfortowe dla kobiet w ciąży. Decydując się na zakup nowego obuwia przyszłe mamy powinny uwzględnić możliwość opuchnięcia stopy. Z tego powodu lepiej wybierać nieco szersze obuwie.

Kobiety w ciąży wybierając obuwie muszą sprawdzić, czy buty są odpowiednio wyprofilowane w stosunku do kształtu stopy. Warto zdecydować się również na takie obuwie, które posiadają mocne podbicie. Wybrany model obuwia powinien zapewniać bezpieczeństwo podczas chodzenia. Najlepiej żeby buty wykonane były z wytrzymałych materiałów.