Zapraszanie gości na wesele

W polskiej tradycji przyjęło się, że przyjęcia weselne to dość huczne imprezy. Jednocześnie są one również bardzo uroczyste, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Na tego rodzaju wydarzenie zaprasza się często dość dużą liczbę osób.

Warto postarać się o to, żeby forma, w jakiej zapraszamy każdego gościa była odpowiednia. Jak nie powinno się zapraszać na wesele? Z pewnością, nie wypada robić tego telefonicznie, mailowo, a już z pewnością nie za pośrednictwem SMS-a. W sklepach znajdziemy eleganckie zaproszenia w formie kartek, które warto dodatkowo wypełnić ręcznie.

Umieszcza się tam zazwyczaj konkretne informacje dotyczące samej uroczystości (data, godzina i miejsce) i ewentualnie wierszyk lub innego rodzaju formułę. Zaproszenia te dobrze jest wręczyć osobiście, chociaż oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Wówczas powinno się wysłać je listownie.

Dość ważne jest to, żeby poinformować wszystkich gości z pewnym wyprzedzeniem – wówczas będą oni mogli poukładać swój kalendarz w taki sposób, żeby móc stawić się na uroczystości.