Inne wesele

Polskie wesela mają zazwyczaj podobne scenariusze i odbywają się w podobnej scenerii. Jednym taka klasyczna polska uroczystość weselna – która oczywiście na przestrzeni lat się cały czas zmienia – się podoba, a innym nie.

Jeśli zaliczamy się do tej drugiej grupy i właśnie planujemy wyprawić swoje wesele, to niekoniecznie musimy iść utartym szlakiem i robić wszystko w klasyczny sposób. Najważniejsze jest przecież to, żeby nasze wesele było imprezą udaną dla nas samych, no bo przecież jest to głównie nasze własne święto.

Jeśli nie przepadamy za tradycyjnymi konkursami weselnymi, to po prostu ich nie organizujmy. Jeśli nie lubimy imprez suto zakrapianych alkoholem, to w ogóle zrezygnujmy z tej używki podczas naszego wesela bądź też zainwestujmy jedynie w alkohole niskoprocentowe, którymi zdecydowanie trudniej jest się upić.

Możemy również zrezygnować ze zbyt dużej liczby gości, jeśli nie uśmiecha się nam zapraszanie dalekich członków rodziny, których nawet dobrze nie znamy. Przynajmniej się nad tym wszystkim zastanówmy!.