Wakacje na czterech kołach

Nie wszyscy chcą uciekać od miejskiego zgiełku. Niektórzy kochają powietrze wypełnione spalinami i powiew przygody dobiegający z klimatyzacji. Tym bardziej, że można to połączyć z samotnością.

Podróże samochodami terenowymi mają tę zaletę, że mogą się odbywać właściwie wszędzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać rodzinę w jakieś odległe miejsce i spędzić czas, oglądając zwierzęta na safari. Można również pojechać na samotną wyprawę w góry i, zmagając się z samym sobą, dotrzeć w jakieś dziewicze miejsca.

Istnieje też możliwość wzięcia udziału w pustynnym, czy bagiennym wyścigu. Niemniej jednak wszystko to można nazwać turystyką alternatywną. W zależności od upodobań, samochód terenowy stanie się narzędziem odpoczynku lub źródłem adrenaliny.

Okaże się z pewnością doskonałym pomysłem na spędzenie spontanicznych wakacji w kraju lub zagranicą. Przecież nie każdy urlop musi się kończyć na zatłoczonej polskiej plaży, można zabrać ze sobą mapę, wsiąść za kierownicę i udać się, gdzie oczy poniosą.