Koniec aukcji online?

Kilka lat temu w Polsce, na samym początku historii internetowych aukcji, były one wręcz formą rozrywki. Ludzi śledzili licytację do ostatniej minuty, aby kupić wymarzony przedmiot po atrakcyjnej cenie.

Dziś aukcje internetowe zostają zdecydowanie w tyle za e-sklepami i ofertami pozwalającymi natychmiast kupić produkt. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim straciły one już formę zabawy.

Teraz aukcja przeprowadzana jest niemal automatycznie: ustawiamy najwyższą kwotę, jaką jesteśmy w stanie zapłacić, a napisany przez programistów algorytm, sam pilnuję, aby licytację wygrał użytkowników oferujący najwyższą stawkę. Dziś rozrywkę w sieci zapewniają nam raczej portale społecznościowe.

Kupując produkty chcemy zrobić to wygodnie, szybko i sprawnie – i tu z licytacjami zdecydowanie wygrywają e-sklepy. Ze zmierzchu licytacji internetowych zdaje sobie sprawę największy gracz na tym rynku eBay.

Już teraz więc planuje on zmodernizować swój serwis, ukierunkować go bardziej na działania mobilne, aby był bardziej przyjazny użytkownikom.

puchary-trofea.pl