Korzyści z zakupu mieszkania deweloperskiego

Korzyści z zakupu mieszkania deweloperskiego

Jest coraz więcej mieszkań na rynku, a co za tym idzie – chętnych nabywców. Tak naprawdę można powiedzieć, że deweloperzy prześcigają się w proponowaniu konkurencyjnych ofert, byle by tylko zachęcić przyszłego nabywcę do podpisania umowy. Dużo osób boi się kupować mieszkanie na rynku pierwotnym, jednak właśnie dzięki tej konkurencyjności cen możemy kupić bardzo tanie mieszkanie w dogodnej dla nas lokalizacji. Jakie konkretnie dodatkowe promocje przygotowują deweloperzy, żeby zachęcić do podpisania umowy?

Rabat

To najpopularniejsza forma zachęcenia klientów do zakupu nie tylko na rynku deweloperskim. Wszelkiej maści promocje i rabaty w tym przypadku mają „wynagrodzić” nabywcom długi czas oczekiwania na odebranie kluczy.

Nie jest bowiem tajemnicą, że mieszkanie z rynku pierwotnego ma tę wadę, że nierzadko trzeba na nie czekać kilkanaście miesięcy lub nawet kilka lat. Wszystko zależy od momentu, w którym zdecydujemy się na zakup mieszkania. Oczywiście istnieje możliwość zakupu skończonego już mieszkania, jednak takie okazje trafiają się rzadko. Dodatkowo deweloperzy oferują naprawdę atrakcyjne rabaty, jeżeli zdecydujemy się na dokonanie przedsprzedaży, czyli podpisania umowy deweloperskiej przed ukończeniem budowy budynku, w którym ma być nasze mieszkanie. Rabaty sięgają nawet 50 tysięcy złotych, dlatego warto poważnie zastanowić się nad przedsprzedażą.

Ograniczone czasowo promocje

Deweloperom zależy na jak najszybszej sprzedaży mieszkań – wolą mieć pewność, że przynajmniej część inwestycji w budynek im się zwróci. Dlatego też bardzo często organizują ograniczone czasowo promocje na różnych etapach realizacji inwestycji. Może to być pierwszy, drugi lub trzeci etap, wszystko zależy od dewelopera. Rzadko zdarza się, żeby deweloper oferował zniżkę przy gotowym, wybudowanym już mieszkaniu, jednak nie jest to niemożliwe.

Ceny

Ogólnie rzecz biorąc deweloperzy próbują skusić swoich przyszłych nabywców niższą ceną.

Może to być zarówno bezpośrednia obniżka, jak na przykład różne promocje czy rabaty, ale również wliczenie w ostateczny koszt mieszkania koszty dodatkowe, jak na przykład częściowe wykończenie mieszkania. Jeżeli chodzi o rynek deweloperski, to niestety ale zachęcić nabywców może tylko cena (jeżeli mówimy o aspektach zależnych od dewelopera). Jeżeli chodzi o inne aspekty, które już nie zależą od dewelopera na etapie budowy, to oczywiście należą do nich przede wszystkim lokalizacja i sam budynek: czy jest to osiedle strzeżone, czy budynek będzie miał ochronę, jaki jest układ mieszkań i tym podobne. Dodatkowymi atutami na pewno będą komórki lokatorskie, piwnice czy miejsca parkingowe lub garaże. Te elementy równie często „wrzuca się” w koszty, jeżeli deweloperowi zależy na przeprowadzeniu transakcji do końca.

Tak więc nie trzeba się obawiać tego, że zakup mieszkania na rynku pierwotnym będzie bardzo drogi. Jeżeli trafi się na atrakcyjną cenę i dodatkowo interesującą promocję, to można zapłacić tyle, ile za mieszkanie na rynku wtórnym z tą różnicą, że mieszkanie deweloperskie będzie budowane pod nasz gust i zostanie wykończone zgodnie z własnym widzimisię. Czasem promocje są tak atrakcyjne, że pokrywają koszty wykończenia mieszkania.