https://www.biletybilety.pl

Jednym z najnowszych i najbardziej nietypowych sposobów na aktywne spędzenie wakacji jest zorbing. Jest atrakcyjny niezależnie od warunków i być może właśnie to zjednało mu rzeszę fanów. Należy na początku powiedzieć, czym jest zorbing.

Zorbing to staczanie się ze wzniesień wewnątrz gumowej, dmuchanej kuli. Chętny przypinany jest specjalnymi pasami wewnątrz tak zwanej zorby, by już po chwili odbijać się od ziemi, obracając się w każdą stronę. Jest to jedna z bezpieczniejszych form sportów ekstremalnych, więc można spróbować zorbingu całą rodziną.

W zależności od warunków, sport ten odbywa się na pochyłym, ale gładkim terenie lub na przykład na rzece. W swojej łagodniejszej formie, spotykanej na miejskich festynach, kula powoli toczy się po płaskiej powierzchni, napędzana przez idącego wewnątrz niej człowieka. Zorbing doczekał się również swojego wodnego odpowiednika.

W tym przypadku, przyczepiona na linie gumowa kula jest ciągnięta za motorówką. Zorbingu można więc spróbować niezależnie od miejsca wybranego na wakacyjny odpoczynek.