Zmiana funkcji pomieszczeń

Po wielu latach zamieszkiwania w wolnostojącym domu przychodzi czas, gdy chcemy w nim coś zmienić. Najmniej obciążającym sposobem jest wykonanie przebudowy.

Można bowiem bazować na dawnych planach instalacji lekko je tylko modernizując, a zająć się głównie zmianą powierzchni użytkowej pomieszczeń. Z dawnych niewielkich można wygospodarować większe o innym przeznaczeniu np.

małe pokoje przerobić na przestronny salon poprzez wyburzenie ścianek działowych. Ciekawym rozwiązaniem jest też połączenie mało funkcjonalnej kuchni z sąsiednim pokojem po to, by uzyskać otwartą przestrzeń kuchenną z wygodną jadalnią.

Pomysłów na przeróbki wnętrz domów jest mnóstwo i architekci mają tu duże pole do swych działań. Po przekształceniach często trudno rozpoznać stare wnętrza, bo zmiany bywają daleko idące.

Zazwyczaj za przebudową idą zmiany związane z wyposażeniem pomieszczeń, nadaniem ich nowych kolorów, innego przeznaczenia dawnych miejsc. Zainstalowanie nowoczesnego oświetlenia tez ma niebagatelne znaczenie.