Wielka zbiórka – WOŚP

Życie osób chorych w wielu przypadkach zależy od pomocy innych ludzi o wielkich sercach, a także od wsparcia organizacji zajmujących się działalnością na rzecz ochrony zdrowia. Do takich fundacji należy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która co roku organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy, czyli Finał WOŚP.

Celem organizacji jest ratowanie życia osób chorych, poprawa i ochrona ich zdrowia, a także działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowia. Pomoc możliwa jest dzięki wielkoduszności ludzi, którzy biorą udział w zbiórkach pieniędzy.

Podczas styczniowego finału,wolontariusze w różnych miastach wychodzą na ulice i zachęcają do wsparcia chorych chociażby symboliczną złotówką. Cel zbiórki określany jest wcześniej przez Fundację.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wcześniejsze zebrane pieniądze przeznaczyła między innymi na rzecz ratowania życia niemowląt, dzieci poszkodowanych w wypadkach, z chorobami nerek i wadami wrodzonymi, kardiochirurgii dziecięcej, a także na rzecz nowoczesnych metod leczenia w pediatrii i neonatologii.