Warsztaty samochodowe

Warsztat samochodowy to miejsce, w którym pracują specjaliści zajmujący się naprawą i renowacją samochodów. Nie każdy warsztat posiada takie same maszyny oraz te same usługi, zdarza się, że konkretny warsztat specjalizuje się określonymi usługami.

Im więcej usług oferuje warsztat tym lepiej, ponieważ klienci lubią, kiedy są obsługiwani kompleksowo. Część napraw można dokonać od tak zwanej „ręki”, czyli wystarczy, że klient poczeka chwilę i naprawa jest wykonana natomiast do części napraw mechanicy potrzebują więcej czasu a to wiąże się z zostawieniem w warsztacie pojazdu.

W warsztatach pracują różni specjaliści część zajmuje się oponami, klimatyzacją, elektryką w zasadzie każdy specjalizuje się inną kategorią po to by były wykonane precyzyjnie i fachowo. Warsztaty samochodowe są uniwersalne dla samochodów osobowych i osobno dostawczych i ciężarowych niemniej jednak jest wiele warsztatów skierowanych bezpośrednio do konkretnych producentów samochodów chodzi tutaj przede wszystkim o wymianę części.