Średnie ceny apartamentów w okolicach Warszawy

Przychodzi taki moment, że człowiek w końcu dojrzewa do myśli o tym, że mógłby posiadać własne mieszkanie. Oczywiście znalezienie właściwego lokum wcale nie jest proste i co więcej, może się okazać, że będziemy musieli trochę czasu poświęcić na jego poszukiwania, ale jeśli już natrafimy na odpowiednią propozycję, to może się okazać, że nic już nie będzie w stanie odwieść nas od podjętej decyzji. Jednak na co należy zwracać uwagę podczas poszukiwania wymarzonego mieszkania, tak abyśmy po jakimś czasie nie zaczęli żałować swojej decyzji?

Lokalizacja jest ważna

Przede wszystkim zanim przejdziemy do zakupu wymarzonego mieszkania, powinniśmy się zastanowić nad tym, w jakiej lokalizacji powinno się ono znajdować.

Pamiętać musimy, że w zależności od miejsca, za apartament o tej samej wielkości, będziemy musieli zapłacić różne kwoty. Im bliżej będą one Warszawy, tym te ceny stopniowo będą coraz bardziej rosnąć, a jeśli zdecydujemy się na coś w centrum stolicy, to już w ogóle musimy się liczyć z tym, że przyjdzie nam dość sporo zapłacić. Dlatego też trzeba się zastanowić czy wolimy mieć coś mniejszego, ale bliżej Warszawy, czy może wolimy wybrać coś w tej samej cenie, ale trochę dalej od stolicy i jednocześnie trochę większego.

Jako wyznacznik możemy przyjąć do wiadomości fakt, że średnia cena mieszkania w stolicy waha się w okolicach pół miliona, a więc to wcale nie jest tak mało.

Co jest dla nas ważniejsze?

Możemy przyjąć, że średnia cena jaką płaci się za mieszkanie, które nas interesuje, nam odpowiada. Ale to nie znaczy, że już wszystko wiemy i możemy je kupować.

Warto się też zastanowić nad tym, co jest dla nas ważniejsze. Czy kupienie apartamentu w wyznaczonej cenie i wielkości, nawet jeśli będzie się on znajdował w innej części miasta niż planowaliśmy? Czy może jednak ważniejsze jest dla nas to, jaki dojazd będziemy mieli do pracy, a dzieci do szkoły? Może się okazać, że nawet z najpiękniejszego apartamentu trzeba będzie zrezygnować, jeśli okaże się, że do pracy będziemy jechać w jedną stronę przez 2 godziny. Podczas wybierania odpowiedniego dla siebie apartamentu trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych zmiennych.

Im dokładniej się nad tym zastanowimy, tym bardziej będziemy zadowoleni ze swojej decyzji. Warto zobaczyć jakie są średnie ceny apartamentów w Warszawie i jej okolicach, tak aby wiedzieć na co powinniśmy być przygotowani i żeby nie przeżyć zbyt dużego szoku na wieść, ile powinniśmy zapłacić, za możliwość mieszkania w tym konkretnym miejscu. Im dokładniej będziemy wszystko znali, tym będzie lepiej.