Sieć handlowa MarcPol S.A.

MarcPol to sieć handlowa, która działa w Polsce. Firma funkcjonuje od 1988 roku, a jej prezesem jest Marek Mikuśkiewicz. Na początku swojej działalności MarcPol zajmowało się handlem hurtowym, a także detaliczną sprzedażą odzieży dla kobiet. MarcPol jako pierwsza firma w Europie Wschodniej zdobyła prawo do dystrybucji odzieży marki Lacoste.

W tym czasie otwarto również sklep sieci w Warszawie, w którym można było wymieniać waluty. Taka forma sklepu dewizowo-złotowego stanowiła konkurencję dla „Pewexu” i „Baltony”. W roku 1992 powstaje sieć handlowa z hurtowniami, które znajdowały się w Kielcach, Częstochowie oraz Białymstoku. Rok później otwarto sklep w Warszawie na placu Defilad.

W roku 1995 MarcPol mogło pochwalić się otwarciem 9 sklepów w Moskwie, a także sklepami w Sofii. MarcPol z roku na rok powiększał swoją sieć o kolejne sklepy. W roku 2000 wykupił firmę „Pekpol Detal” i zyskał tym samym 11 nowych sklepów. Z kolei dwa lata później odkupił od sieci delikatesów „Robert” jej 10 supermarketów.