Niebo nie stanowi limitu

Być może istnieją ludzie, którzy widzieli już dosłownie wszystko, wszystko przeżyli i byli, gdzie tylko da się być. Jednakże nawet i przed nimi otwiera się nowa perspektywa. Oczywiście trzeba na wstępie zaznaczyć, że, przynajmniej na razie, taka forma spędzania urlopu leży w zasięgu niewielu. Na początek można to nazwać marzeniem życia, które latami będzie czekać na spełnienie, aż w końcu się ziści.

Mowa o lotach w kosmos. Brzmi abstrakcyjnie? Nic podobnego! Właśnie startują pierwsze poważne plany odnośnie lotów komercyjnych. Chętnych nie brakuje – bilety są wykupione na wiele lat w przód, chociaż póki co taka wycieczka ma trwać tylko kilka godzin, z czego pasażer spędzi 6 minut w stanie nieważkości. Pierwsze projekt nie obejmują lądowania, ani spaceru po Księżycu, ale i tak będzie to niesamowita przygoda.

Na dzień dzisiejszy turystyczne loty w kosmos są rozrywką tylko dla elit, ale być może już za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat, będą codziennością, jak niedzielna wycieczka na działkę.