Literacka podróż życia

Maleje liczba turystów, którzy marzą o tym, by na pamiątkowym zdjęciu z wakacji podpierać Krzywą Wieżę w Pizie. Coraz częściej sami planujemy podróże, chcąc zwiedzić jakieś mniej popularne, chociaż wyjątkowe miejsca. Doskonałym sposobem na niezapomnianą wycieczkę jest znalezienie inspiracji w literaturze.

Nie brakuje dzieł, które oprócz porywającej fabuły zawierałyby też szczegółowy opis miejsc, w jakich się ona rozegrała. Dzięki temu opisowi, możemy śmiało skonfrontować fikcję literacką z rzeczywistością. Do najbardziej popularnych szlaków śladami pisarzy należy na pewno Moskwa Bułhakowa, czy Werona Szekspira.

Ale najnowsze dzieła, cieszące się ogromną popularnością, również stwarzają możliwość śledzenia kroków ich bohaterów. W Londynie organizuje się na przykład wycieczki pod patronatem Harrego Pottera. Albo można też zwiedzić miejsca opisywane w kolejnych powieściach Dana Browna.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać się w podróż śladami mniej znanych postaci, samodzielnie wyznaczając trasę i odkrywając ukryte na kartach ulubionych książek tajemnice.