Jak regulować odzież ciążową?

Jednym z najczęstszych problemów kobiet w ciąży jest fakt, że poszczególne ubrania dość szybko stają się zbyt ciasne. Może to dotyczyć również odzieży ciążowej, zwłaszcza w przypadku ciąży bliźniaczej. Jednakże istnieją pewne sposoby regulacji, dzięki którym ubrania można będzie użytkować przez dłuższy czas.

Jakie są na to metody? Bardzo przydatna może okazać się specjalna gumka ciążowa. Jest to częste rozwiązanie w przypadku spodni oraz spódnic ciążowych. Gumę można regulować na określoną długość.

W ten sposób ubranie idealnie dopasowuje się do powiększającego się brzucha. Praktyczne jest także wybieranie ubrań, które posiadają rzędy guzików. Dzięki temu w miarę poszerzania się sylwetki można zapinać się na coraz dalsze guziki.

Takie rozwiązanie zazwyczaj stosowane są w niektórych modelach spodni, zwłaszcza w ogrodniczkach. W przypadku bluzek warto wybierać takie, które posiadają krój w kopertę. Jest to niezwykle praktyczna opcja dla wszystkich przyszłych mam.

W ten sposób można dopasować bluzkę do potrzeb sylwetki. Warto pamiętać, że w okresie ciąży powiększa się nie tylko brzuch, ale również biust. Producenci odzieży ciążowej często stosują także rozmaite plisy oraz marszczenia.

Wybierając ubrania z możliwością regulacji zyskuje się pewność, że będą one użytkowane przez dłuższy czas. Dodatkowo tego typu ubrania podkreślają kobiecą sylwetkę, co jest ważne dla wielu przyszłych mam. Regulowane ubrania mogą posłużyć nawet w ostatnich miesiącach ciąży.