Indywidualizm kosztuje

odbiór mieszkania normy nowe osiedla Poznań Nowe Miasto http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-nowe-miasto Mieszkania na sprzedaż Poznań Nowe M

Budowa domu z ogrodem jest sporym wyzwaniem i bardzo poważnym wydatkiem, ale są tacy, którzy nie liczą pieniędzy. Takie osoby często chcą, aby ich dom był pod każdym względem wyjątkowy i odróżniał się czymś od wszystkich innych jakie da się znaleźć w okolicy.

Inwestorzy ci często zlecają wykonanie w pełni indywidualnego projektu, uwzględniającego konkretne potrzeby w zakresie ilości i rozkładu pomieszczeń, wyglądu zewnętrznego budynku oraz innych kwestii. Dla architekta to dodatkowe wyzwanie, ale też szansa na zarobek – im bardziej się napracuje, tym większej kwoty zażąda.

Trudno oszacować jaki procent klientów wybiera takie rozwiązanie, jednak nie jest to prawdopodobnie spory odsetek. Nie są to zazwyczaj inwestorzy kredytowi, bo ci z reguły czują na plecach oddech wydatków i starają się zamknąć temat budowy domu w sposób możliwie oszczędny.

Bogacze, którzy finansują budowę z własnych wolnych środków, mają większą tendencję do ekstrawagancji. Z drugiej strony gdyby nie oni, architektura domów jednorodzinnych prawdopodobnie stałaby w miejscu i obywała się bez świeżych trendów.

Jandach inwestuje w nowe mieszkania pod Poznaniem Luboń dla rodziny