Hipermarkety Auchan SA

Grupa Auchan SA to sieć francuskich hipermarketów. Działalność firmy rozciąga się jednak na kilka krajów Europy oraz Azji. Otwarcie pierwszego hipermarketu Auchan miało miejsce w 1961 roku. Za uruchomienie sklepu odpowiadał Gerard Mulliez i dokonał tego w dzielnicy, od której zaczerpnięta została nazwa sieci.

Rodzina założyciela nadal sprawuje pełną kontrolę nad działalnością przedsiębiorstwa. W Polsce, pierwszy hipermarket sieci otwarto w 1996 roku w Piasecznie, które znajduje się pod Warszawą. Z kolei w 2001 roku wybudowano innowacyjne centrum logistyczne w Wolborzu. Auchan ma własny program lojalnościowy, „Skarbonka”, który wprowadzono w 2003 roku.

Od 2006 roku klienci sklepów mogą otrzymywać kartę Visa Auchan, którą wydaje sama sieć. W niektórych miastach można spotkać specjalne połączenia. Hipermarket wraz z galerią tworzą Centrum Handlowe Auchan. W Polsce znajdują się 22 centra.

W roku 2014 włączono 57 hipermarketów Real do spółki Auchan. Polski oddział należy do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.