Do ślubu koniecznie w bieli?

Nie chcę iść do ślubu w bieli – takie zdanie coraz częściej pada z ust przyszłych panien młodych, które już nie marzą tak jak ich mamy i babcie, o białej sukni z ogromnym trenem. Zamiast tego, w tak wyjątkowym momencie jak ślub i wesele, chcą być ubrane w coś naprawdę niepowtarzalnego. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest wybranie kolorowej sukni ślubnej.

Jeżeli nie chcemy radykalnie zrywać z tradycją ubranej na biało panny młodej, możemy zdecydować się na kolory pastelowe – błękity, zielenie, fiolety, róże bądź szarości, które są niezwykle eleganckie. Dzięki temu cały czas będziemy wyglądać subtelnie, czyli tak jak w naszej kulturze powinna wyglądać panna młoda. Coraz więcej panien młodych decyduje się jednak na odważniejszy ruch i wybiera sukienki o odważnych, stanowczych kolorach.

Największą popularnością cieszy się tu czerwień – także w połączeniu z bielą. Nieco mniej akceptowalnym kolorem sukni ślubnej jest czerń, która w naszej kulturze jest symbolem żałoby. Ona jednak także jest coraz częściej wybierana.