Chorzy nie są sami. Fundacja TVN Nie jesteś sam

Zarówno osoby ciężko chore jak i placówki służby zdrowia potrzebują wsparcia. To właśnie niesienie pomocy może uratować komuś życie.

Organizacją, która zajmuje się rzeczowym i finansowym wsparciem chorych dzieci i starszych osób jest Fundacja TVN Nie jesteś sam. Fundacja powstała w 2001 roku z inicjatywy Bożeny Walter.

Prowadzi nie tylko działania na rzecz chorych, ale pomaga w remontach szpitali, organizacji turnusów rehabilitacyjnych czy zakupie sprzętu medycznego. Organizuje charytatywne mecze piłki nożnej, w których udział biorą osoby związane ze stacją TVN, a także politycy.

Fundacja wspiera osoby niepełnosprawne, niesłyszące, cierpiące na genetyczne choroby, ciężko chore dzieci, ale również ludzi starszych. Założeniem Fundacji TVN Nie jesteś sam było w pierwszej kolejności wsparcie bohaterów reportaży telewizyjnych.

Dziennikarze nie tylko sprawiali, że osoby dzieliły się swoją historią, ale otrzymywały również pomoc. Także osoby indywidualne, autorzy listów apelujących o wsparcie, mogą liczyć na fundacyjną opiekę.